2. kolo I. hokejovej ligy

06.09.2005 Celý región

HK VTJ Spišská Nová Ves -HK Lietajúce kone Prešov 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)\r\nGóly: 31. a 51. L. Sax, 12. Hrubý, 34. Karabin, 48. Novák - 60. Guman\r\nRozhodovali: J....
HK VTJ Spišská Nová Ves -HK Lietajúce kone Prešov 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
Góly: 31. a 51. L. Sax, 12. Hrubý, 34. Karabin, 48. Novák - 60. Guman
Rozhodovali: J. Marušin - M. Halecký, M. Korba
vylúčení: 6:6
500 divákov

V prvej tretine sa hral hokej slabej úrovne, chýbalo nasadenie a bojovnosť. V polovici zápasu dali Spišiaci druhý gól, zvýšili aktivitu a vypracovali si čisté gólové šance, ktoré realizovali na hladké vedenie v zápase. Záverečná tretina bola už rýchlejšia a dramatickejšia. Spišaci mali veľkú prevahu a zaslúžene vyhrali. (TASR)

Dukla Senica - HK Trnava 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
Góly: 10. Molnár, 14. Klokner, 35. Přemyl, 58. Valentík - 42. Štepanovský
230 divákov

VTJ Topoľčany - HC 05 Banská Bystrica 4:3 (2:1, 2:0, 0:2)
Góly: 4. Hurtaj, 10. a 30. Lauko, 25. Varga - 14. Longauer, 42. Budaj, 46. Kentoš
852 divákov

MŠHK Prievidza - ŠHK 37 Piešťany 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Góly: 10. Sibert, 28. Raček, 32. Žila
566 divákov

HKM Humenné - HK 95 Považská Bystrica 6:2 (2:1, 1:0, 3:1)
Góly: 9. Stripai, 15. Soták, 23. Mazúch, 42. Karčák, 45. Dancsák, 51. Slovák - 13. Kiška, 46. Mrena
Rozhodovali: R. Lauff - Gajan, M. Grečko v
vylúčení: 7:11, navyše: Mazúch 2+2 hrubosť, Mazúch 10 min za napadnutie zozadu, Štekláč 5+DKZ za hrubosť - Hanták 10 min za nešportové správanie, Bujdák 5+DKZ za hrubosť
presilovky: 2:0
oslabenia: 0:2
1260 divákov

Prvoligová premiéra na vlastnom ľade sa domácim vydarila. Odohrali bojovný zápas, a aj keď hostia po chybe brankára vyrovnali, v ďalšom priebehu už ťahali za kratší koniec. V samotnom závere, keď už bolo o výsledku rozhodnuté, bolo na ľade až priveľa nervozity. (TASR)

HK Levice - VTJ Trebišov 4:3 (2:0, 0:2, 2:1)
Góly: 15. a 20. Bartík, 52. Pupák, 52. Vasiľko - 21. a 58. Páleš, 39. Kachnič